Doporučujeme, nenechte si ujít

Lednicko-valtický areál s památkami UNESCO, patří mezi nejkrásnějších a nejromantičtější místa v České republice. Od penzionu je LVA vzdálený 10 km. Vrbice, kde se nachází unikátní vinné sklepy, které stojí až v sedmi patrech nad sebou, najdete také nedaleko. V Hustopečích můžete vidět moderní kostel sv. Václava a sv. Anežky. V blízkosti je taktéž Jánův hrad (romantická umělá zřícenina vzdálená 9 km).

Relaxovat můžete v novém Aqualandu Moravia, kde k zábavě poslouží 12 bazénů, 20 tobogánů a celkem 33 km vodních atrakcí. Při svých výletech po jižní Moravě nezapomeňte zavítat k řece Dyji a nebo navštívit nejstarší českou vinici Šobes.

Minaret v Lednickém parkuLednicko-valtický areál

Asi nejznámější oblast Jižní Moravy. Lednicko-valtický areál patří mezi nejromantičtější místa v České republice. Najdete zde nádherný skleník který nedávno prošel rekonstrukcí, můžete si projít ojedinělí zámecký park a samozřejmě můžete navštívit zámek Lednice. Lednicko-valtický areál je právem zařazen na seznam UNESCO. Prožijte dovolenou snů, ubytujte se u nás a navštivte krásy nejjižnější Moravy. Na kole, na koni, v kočáru, nebo pěšky.

 

Vinný sklepVíno, ženy, zpěv

Mezi neatraktivnější zážitky patří návštěva vinného sklípku některého z místních vinařů. Je zde možnost objednání společenských akcí (soukromé i pracovní kolektivy) v příjemném prostředí vinného sklípku. Součástí návštěvy vinného sklepa může být řízená degustace, ochutnávka a konzumace různých druhů vín a to vše včetně občerstvení, popřípadě s cimbálovou muzikou, samozřejmě naživo. Přijeďte na degustaci a trošku si "zabékat" s cimbálovkou.

Relaxace a WellnessRelaxace

V okolí je řada Wellness zařízení a poskytovatelů nejrůznějších lázeňských procedur. Některé zdejší prameny jsou vyhlášené. Například Lednické lázně nabízejí přírodní jodobromové minerální vody. Termální lázně Mušov nabízejí venkovní bazén s termální minerální vodou, která se podle celkového obsahu titrovatelné síry řadí mezi naše nejsilnější sirné vody. Velmi příznivá je rovněž její vysoká teplota, velká vydatnost a prakticky neutrální hodnota pH.

 

Plavba lodí po DyjiDobrodružství

Romantika a dobrodružství jdou na Jižní Moravě ruku v ruce. Z vlastních zkušeností můžeme doporučit plavbu výletní lodí po památkách Lednicko-valtického areálu. Poznáte krásy řeky Dyje a zažijete neopakovatelné chvíle. Dalším tipem je projížďka na koni. V okolí je několik jezdeckých klubů a chovných stájí, kde velmi levně můžete poznávat místní krásy z koňského sedla. Určeno jak pro začátečníky, tak pokročilé. Můžete se projet také v kočáru.
Čeština